20 Yaş Altına ve 31 Şehre Araç Giriş Çıkış Yasağı


0

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Koronavirüs ile ilgili alınan yeni önlemleri açıkladı. Erdoğan, bu geceden itibaren 30 büyük şehrimiz ile Zonguldak şehrimize bazı durumlar haricinde araç girişlerini ve çıkışlarını yasakladıklarını ve aynı zamanda 20 yaş altındaki vatandaşlara sokağa çıkma yasağını getirdiklerini aktardı. Onun haricinde ise insanların fazla kalabalık mekanlarda maske takma zorunluluğunun getirildiğini açıkladı.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs ile ilgili alınan önlemlere dair bazı açıklamalarda bulundu.

Koronavirüs salgını ile verilen savaşın ciddiyetle yürütüldüğünü aktaran Erdoğan, “Türkiye en başından itibaren elindeki veriler çerçevesinde tüm tedbirleri alarak hastalığın ülkemize girişini geciktirmiştir. Özellikle milletimizden beklentimiz her bireyin kendi karantinasını kendi uygulamasıdır.” açıklamasını sözlerine ekledi.

“Bu gece itibariyle ülkemizin 30 büyük şehri ile akciğer rahatsızlıklarının sık görüldüğü Zonguldak ilimizi belirli istisnalar haricinde araç giriş çıkışına kapatıyoruz” şeklinde açıklama yapan Recep Tayyip Erdoğan, “Gıda ilaç temizlik malzemesi gibi maddelerle, genelgeyle belirtilen sektörlerin lojistik araçları dışında giriş çıkış yapılamayacak. Yük ve izinli yolcu taşımacılığı yapanlar ile uluslararası yük taşımacılığı yapan araçların bu şehirlerden transit görüşmeleri devam edecek. İl Pandemi kurulları bu tedbirleri genişletebilecektir. 30 Büyükşehir ile Zonguldak’ta başlatacağımız yasağı 15 gün süreyle uygulayacağız, gerekirse uzatacağız” gibi açıklamaları sözlerine dahil etti.

“20 yaş altına sokağa çıkma yasağı uygulanacak”

Geçen haftalarda 65 yaşında olanları kapsayan sokağa çıkma yasağından sonra 20 yaş altı sokağa çıkma yasağının getirildiğini açıklayan Erdoğan, “Gece yarısından itibaren 1 Ocak 2000 ve üstü tarihli doğumlularda tıpkı 65 yaş üstü gibi sokağa çıkamayacaktır. Bununla gençlerimizi de çocuklarımızı da ciddi manada kontrol altına almak durumundayız” sözlerini sarf etti.

 

“Pazar ve market benzeri yerlerde maske zorunluluğu”

Market ve pazar yeri benzeri insanların topluca bulunduğu bölgelerde tüm herkesin maske takmak zorunda olduğunu dile getiren Erdoğan, “Şehirlerimizde tamamında insan hareketliliğini azaltmak için gereken tedbirler yarından itibaren İl pandemi kurulları tarafından alınıp uygulanabilecektir. Sokaklar dahil, tüm kamuya ait mekanlarda kalabalık oluşturacak şekilde asla bir arada bulunulamayacak, sosyal mesafeye en az üç adım olarak riayet edilecektir. Aksi yönde davranışlar sergilemekte ısrar edenlere gereken idari ve adli cezalar uygulanacaktır” açıklamasını sözlerine ekledi.

 

“Toplanan yardım 1 milyar 64 milyon”

Uyarılara uymayanlara cezaların ivedi bir şekilde uygulanacağını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Milletime güveniyorum, bu içi boş bir söz değil. Attığımız her adımda bu güvenin tezahürlerini görüyoruz. Kurallara ne kadar iyi riayet edersek salgının seyrini o derece kontrol altına alır, tehdidi ortadan kaldırabiliriz” söyleminde bulundu.

Başladığı günden bu güne yardım parasının toplamının 1 Milyar 64 Milyona ulaştığını bildiren Erdoğan, “Yardım kampanyamıza katılarak dayanışma ortaya koyan tüm vatandaşlarıma ve kurumlarımıza şahsım ve milletim adına şükranlarımı sunuyorum” sözlerini konuşmasına ekledi.

Gerçekleştirilen ve hali hazırda devam eden yardım kampanyası konusu ile CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na atıfta bulunan Erdoğan, “CHP Genel Başkanı başta olmak üzere kimi kesimler itibarsızlaştırmaya çalışmışsa da milletimiz bu fitne odaklarına kulak vermemiştir. Kendi tarihini bilmeyenler bugün devletimizin yürüttüğü yardım kampanyasını sabote etmeye çalışarak milletten ne kadar uzak olduklarını bir kez daha göstermişlerdir” sözlerini sarf etti.

 

“Okmeydanı Hastanesine Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu’nun ismi verilecek “

Dünyayı sarsan ve hala yaşanmakta olan Kovid-19 salgını sebebiyle yaşamını yitiren Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu’nun isminin Okmeydanı Eğitim Araştırma Hastanesi’ne verileceğini belirten Erdoğan, “Bu hastane artık hocamızın adıyla, bir şehir hastanesi olarak, Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi olarak anılacaktır. Cemil hocamıza Allah’tan rahmet diliyorum. Eşine, tüm ailesine sabırlar diliyorum” şeklinde ifadelere yer verdi.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
vidos

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı