Dünya Üzerinde WordPress Kullanan 18 Büyük Şirket


0

Dünya da çok fazla şekilde kullanılmaya devam eden ve hemen hemen en yaygın web sistemlerinden biri sayılan WordPress şu anda tüm dünyada etkin bir durumda diyebilir herkes. Nereden bakarsanız bakın, 5 web sitesi sahibinden birisi WordPress tabanını ve alt yapısını kullanmaya devam ediyor.

Şu anda dünya üzerinde en çok kullanılan web sistemi durumunda ki wordpress, genellikle kullanılması çok kolay ve tasarlama açısından yüz binlerce kullanıcı ve şirket tarafından kendi sistemleri içerisinde kullanıyorlar. WordPress’e alternatif olarak kullanılan Blogger, joomla, xoops ve buna benzer sistemler olsa da harika tasarımlara ve alt yapıya sahip olan WordPress tercih ediliyor. Kısacası WP bu piyasada bir numara diyebiliriz.

Bu pazarda her geçen yıl daha da büyümeye devam eden Wpress, bir çok eklentisi ve tema desteği ile fark yaratmaya devam ediyor. Bu büyük markalar ise sistemi kullanmaya devam ediyorlar. Bu markaları saymak istersek şu şeklide sıralayabiliriz;

BlackBerry, LinkedIn, Adobe

Resim işlemede ve video sektöründe resmen ilk sırada olan Adobe, kendi sistemlerinde ve resmi yapısında WordPress sistemini kullanıyorken adeta iş hayatının sosyal medyası olarak lanse edilen Linkedin aynı zamanda sırtını WordPress’e dayıyor. Durumu pekte iç açıcı olmayan Blackberry ise bu sistemi kullanan firmalar arasında yer alıyor.

cPanel, Flickr Blog, MTV Movies Blog

Dünyada en büyük mizk kanalı olarak lanse edilen MTV‘nin filmler için kullandığı blog’da aynı şekilde WordPress alt yapısını kullanıyorken, Flickr‘in blog olarak kullandığı sayfası ve yanı sıra hostin işlerinde çoğu insanın kullandığı cPanel de yine aynı şekilde WP yapısını kullanıyor.

Harvard Gazette Online, TED, PlayStation

PlayStation VR tecrübesi ve Neo modelini bekleyen meraklı bir durumla beraber PlayStation markasında WordPress sistemini kullanıtken, TED gibi büyük bir marka da bu esnada hakkını Wpressten yana kullanıyor. Aynı zamanda Harvard gibi büyük bir üniversitenin online şekilde yürüttüğü gazete sayfası da WP alt yapısını kullanmaya devam ediyor. Bu arada bir çok yazılımcıya da sahip olduklarını belirtmek isteriz.

 Webrazzi, Webtures, Gittigidiyor

Şu ana kadar bir çok dünya markasından bahsettik. Aynı zamanda  Türkiye‘de bu alt yapıyı kullanan markalardan da konuşmak ve bahsetmek istiyoruz. Akabinde ise eBay şirketi tarafından satın alınmış olan Türkiye’nin en gelişmiş ve en büyük alışveriş sitelerinden bir tanesi olan Gittigidiyor, bunu yanı sıra yine Türkiye’de Seo hizmeti veren Wbtures ve aynı zamanda memleketin teknoloji haberleri sınıfında en etkin şirketlerinden Webrazzi de aynı şekilde WordPress web tabanlı yapısını kullanmaktadır.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
vidos

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı