Filipinler Devlet Başkanın Rodrigo Duterte’den Polise Vur Emri


0

Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, devletin koronavirüs salgınına karşı verdiği savaş dahilinde verilen sokağa çıkma yasağına ve verilen kısıtlamalara uymayanları ve aynı zamanda karşı çıkarmaları durumunda ‘vurun’ şeklinde emir verdi.

Aynı zamanda Duerte, televizyon vasıtasıyla aktardığı açıklamalarında ise sağlık sektöründe iş hayatını sürdürenlere ve aynı zamanda sağlık sistemi içerisinde doktor olarak görev yapanlara saldıran şahısların üzerine öldürücü ve zehir oranı yüksek maddeler zerk edilerek ve aynı zamanda bu zehir oranı yüksek maddeler içirilerek hak ettikleri cezaların verilmesini istedi.

Bu denli sert ve korkutucu açıklamalarının yanı sıra, sağlık çalışanlarına ve kolluk kuvvetlerine zorluk çıkarak kişileri ceza evlerinde aç bırakacakları şeklinde tehditkar sözlerde bulunan Duterte, kolluk kuvvetlerine bu şeklide davranan şahısları vurmaları ve aynı zamanda nakit yardımı ve yiyecek yardımının durdurulması emrini verdiğini ve Filipin halkı ile hükümetin iş birliği içerisinde olması gerektiğini de belirttiği sosyal mecralarda ve haberlerde belirtildi.

 

“Bu şahısları vurup öldürün”

Aldığı katı ve acımasız kararlar ile sürekli insan haklarının sert söylemlerine maruz kalan Duterte, “Ülkemin güvenlik güçlerine talimatımdır; ortada bir problem varsa ve insan hayatı söz konusu ise bu kişileri vurarak öldürün.” gibi sert kararları ve yaklaşımları ile televizyon yayınında emirlerini sıraladı.

“Sorun çıkarmak yerine sen öl, ben seni gömerim”

Verdiği tehditkar mesajların anlaşılıp anlaşılmadığını dile getiren Duterte, huzursuzluk çıkaranlara ve kurallara uymayanlara, “Anlaşıldı mı” şeklinde bir soru yönelterek, “Sorun çıkarmak yerine sen öl, ben seni gömerim.”  şeklinde ifadelere yer verdi.

Açıklamalarında devam eden Duterte, yeme içme yardımı ve aynı zamanda maddi yardımlarının dağıtılmasında oluşan gecikmeler ve iletilen şikayetler ile ilgili ise tüm yetkinin siyasetçi olanlardan alındığını ve daha önce general olarak görev yapan eski bir askere verildiği bilgisini aktardı. Uyarılarına devam eden devlet başkanı Duterte, yapılan yardımlarda hırsızlık ve yolsuzluk yapanlara atıfta bulunarak, çok sert bir şekilde cezalandıracaklarını sözlerine ekledi.

 

Başkan Duterte’nin gerçekleştirdiği ve canlı olarak yayınlanan açıklamaları, Flipinlerin baş kenti Malina şehrinin fakir kesimlerinde gerçekleştirilen yiyecek yardımı esnasında oluşan eylemler ve protestolar sonrasında gerçekleşti.

Bu bölgede yaşayanlar, yapılan yardımların düzgün ve düzenli olarak gerçekleşmediğini dile getirerek gösteri düzenlemişlerdi.

 

Asya kıtasında bulunan ve Asya ülkesi olan Filipinler ülkesinde Covid-19 ile ilgili oluşan vak’a sayısı 2.311 ve ölen kişi sayısı ise 96 olarak bildirilmişti.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
vidos

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı