Harika Ürünlerle Yapacağınız Kolay İşlemler İle Elleriniz Yumuşacık Olacak


0

Son aylarda yaşanan Korona virüs hastalığı ve salgını nedeni ile el temizliğine ve el hijyenine gösterilen önem fazlalaştı. Gün içerisinde sürekli sabun ile yıkanmaya çalışılan, kolonya türü maddeler, anti bakteriyel temizleyici jeller ve dezenfektan amaçlı kullanılan kimyasal içerikli ürünler ile temizlenmeye çalışılan ellerde ise aşırı şekilde kuruluk sorunu belirmeye başladı. Bu sıkıntılı günlerde ve riskli durumda hijyenden farklı bir yol göremeyeceğimiz için evimizde uygulayabileceğimiz kolay ama etkinliği üst düzeyde bakım ürünleri ile zedelenen ve aşınan ellerinizi rahatlıkla koruma şansına sahipsiniz.

1-

Hijyen kurallarına ve temizliklerine son günlerde dikkat eden kişiler, el dezenfektesi için devamlı su, sabun benzeri, anti bakteriyel amacı için kullanılan jel ve kolonya türevi maddeler ile temizlemeye çalışınca ortaya bu kez de başka problemler çıkmaya başladı.

2-

Bunca temizlik ve hijyen işlemlerinden sonra kuruyan ve çatlayan ellere sahip kişiler, bu negatif problemden nasıl sıyrılacaklarını çözmeye çalışıyorlar.

3-

İlk başta dikkatlerimizi yoğunlaştırmamız gereken şeylerden bir tanesi de ellerimizi her zaman nemli bir şekilde tutmamızdır.

4-

Temizlik maksadı ile el temizliğinizde uyguladığınız ürünlerin içinde barındırdığı kimyevi maddelerin çok daha az bir şekilde kullanılmasına özen gösterilmesi, ellerinizin sağlığı ve bakım durumu için fazlaca önemli bir durumdur.

5-

Ellerinizi yıkamanızın her bir sonrasında yine ellerinizi yoğun etkili bir nemlendirici gücüne sahip krem ile birkaç dakika boyunca ovalamaya devam ediniz. Eğer kullandığınız nemlendiriciden hala bir etki yada verim almakta zorlanıyorsanız, bu durumda vazelin de kullanıp bu sorundan kurtulabilirsiniz.

6-

Evinizde ellerinizin yumuşaklığı ve ipeksi bir hal alması için çok kolay olarak hazırlayabileceğiniz harika karşımı da deneyebilirsiniz. 1 yemek kaşığı şeklinde harika ve mucizevi özellikleri olan zeytin yağını yine bir yemek kaşığı kadar şeker ilave ederek karıştırmak sureti ile ovalayabilirsiniz ve çok kısa bir sürede ellerinizdeki ipeksi yapıyı ve yumuşaklığı kendi gözleriniz ile görebilirsiniz.

7-

Cilt bakımında ve aynı zamanda el bakımında çok mühim bir yerde bulunan gül suyu, antioksidan ve aynı zamanda anti bakteriyel olmak gibi harika bir özelliğe sahiptir. Bu tamamen doğal olan nemlendiriciyi her gün düzenli bir şekilde ellerinize sürerek temizlik, hijyen ve nemlendirme sağlama şansına sahipsiniz.

8-

 


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
vidos

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı