Kadınların Saçları İçin Altın Değerinde Harika 13 Bilgi


0

Biliriz ki kadınlar saçları ile çok uğraşırlar ve bazen de işin içinden çıkamaz bir hale gelebilirler. Sizlere 13 sıradan oluşan hileleri anlatıyoruz.

Saç kabarıklığına çözüm, saça şekil verme, beyaz saçlardan kurtulma gibi öneriler ve hileli bilgiler sunuyoruz.

Şimdi bu hilelere ve bilgilere bir göz atalım, ne dersiniz ?

1.Saçlarınızı toplamak istediğinizde çok daha fazla uzun görünmesini isterseniz, kolaylık ile yapabileceğiniz bir saç modeli var diyebiliriz. Saçlarımızı yanlamasına ikiye şeklinde ayırmak sureti ile alt tarafı da üst tarafı da simetrik bir biçimde yukarı doğru topluyoruz. Hatasız bir şekilde uygularsanız saçlarınız daha uzun görünecektir.

 

2. Saçlarınızda oluşan beyazları veya saçlarınızı ayrık şeklide bıraktığınız noktalardaki beyazlardan bıktıysanız ve görmek istemiyorsanız, makyaj için kullandığınız saç renginize yakın bir far ile bu beyaz saç sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

 

3. Saçlarınızdaki beyazları ortadan kaldırabilmek için basit bir hilemiz daha var. Makyaj yaparken kullandığınız Rimeli saçlarınızın diplerine uygularsanız yine bu sorundan kurtulabilirsiniz.

 

4. Fön makinesinin sıcak ayarını açarsanız saçlarınız kuru ve daha sıcak olur, saç kurutma makinesinin soğuk ayarını kullanırsanız saçlarınızı güzel bir şekilde kurutacaktır. Akabinde saçlarınız sıcağa maruz kalmayarak olası zararlardan kurtulacaktır.

 

5. Biliyorsunuz ki saçlarda yağlanma oluşması saçların en önemli problemlerindendir. Bu durumdan bebek pudrası ile kurtulabilirsiniz. Tabii ki geçici olarak. Saç köklerinize çok az bir şekilde bebek pudrası sürün, sonrasında ise saçlarınızdaki pudra beyazlığı gözden kaybolana dek ovalayın.

Saçları kurulaştırma özelliğine sahip şampuanlarda aynı şeklide işe yara fakat cebinize daha fazla yük oluşturabilirler.

Saçlarınızdaki pudradan kurtulmak için ise saç köklerinizi mutlaka arındırmalısınız. !

 

6. Saçlarınızı düzleştirme amaçlı kullandığınız saç düzleştiricisini maşa olarak kullanmak sureti ile saçlarınızda daha fazla doğal bir görüntü elde etme şansına sahipsiniz.

 

7. Saçlarınızın her taramanız’da kabardığı’na şahit oluyorsanız, fırçanıza yada tarağınıza bir adet ıslak mendil geçirerek bu problemden sıyrıla bilirsiniz.

Düzgün bir yüzeyde kurutarak ıslak mendili tarağınızın yada fırçanızın içine geçirmek sureti ile takın ve harika sonuçları kendiniz görün.

Bu hile ile saçlarınız aynı zamanda çok hoş bir kokuya sahip olacaktır.

 

8. Elektriklenme yaşadığınız saçlarınız için saç spreyinizi kullanabilirsiniz. Saç spreyini küçük bir makyaj fırçanıza sıkarak, saçlarınızın elektriklenen yerlerine sürerek dağılmalarını ve elektriklenmelerini ortadan kaldırabilrisiniz.

 

9. Saçlarınız kabarık görünmüyorsa ıslak saçlarınızı kurularken saç kurutma makinesini geriye doğru saçlarınıza tutarsanız harika sonuçlar aldığınızı göreceksiniz.

 

10. Bir önceki resimde bahsettiğimiz gibi bu kez de saçlarınız kabarık bir halde ise bu kez saçınızı üstten yani yukarıdan aşağı olmak kaydı ile kurutma işlemi yapmalısınız.

 

11. Saçlarınıza göze batan bir topuz şeklide vermek istiyorsunuz fakat yanınızda toka yok mu ? O halde temiz ve steril olan bir çorabınızı kullanmanız gerekecek. Resimdeki şekilde gördüğünüz gibi kolayca problemi çözmüş olacaksınız

12. Saçlarınıza daha önce yaptığınız at kuyruğunun hemen alt kısmına takabileceğiniz bir kaç tel toka ile at kuyruğunuzun çok daha dik ve yukarı da görünmesini sağlayabilirsiniz.

 

13. Eğer yalnız at kuyruğu yapmaktan hoşlanıyorsanız saçlarınızın uç kısımlarına maşa işlemi uygulayarak çok daha doğal görünen dalgalı saçlara ulaşabilirsiniz.

Video :


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
vidos

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı