Süleyman Soylu’yu İstifaya Götüren Süreç


0
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu istifaya götüren süreç içerisinde gerçekleşen olaylar:

Cuma akşamı 10 Nisan’da gece yarısına hemen 2 saat kala verilen sokağa çıkma yasağı kararı sonrasında caddelerde meydana gelen görüntülerle bir anda topun önüne konulan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Eleştirileri aldım, kabul ettim” şeklinde bir açıklamaya yer verdi. Bakan Soylu, bu akşam saatlerinde ise istifasını açıklayan bir yazı paylaştı.

 

Süleyman Soylu, bu akşam Twitter’da paylaştığı açıklamaya göre, sokağa çıkma yasağı kararının verilmesinin hemen sonrasında meydana gelen görüntüler sebebi ile bakanlık görevinden istifa ettiğini duyurdu. Süleyman Soylu, 10 Nisan cuma akşamından beri yaşanan olaylar sebebi ile oldukça fazla bir şekilde tepki almıştı.

 

10 Nisan Cuma akşamından beri tüm yaşananlar :
ALINAN YASAK İLANI KARARINDAN SONRASI BEKLENMEDİ GÖRÜNTÜLER MEYDANA GELDİ

Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı, 10 Nisan cuma akşam saat 22.00 sularında İstanbul, Ankara ve İzmir’de içinde olmak üzere 30 büyük şehir belediyesi ve ayrıca Zonguldak’ta gece 24.00’dan başlamak sureti ile sokağa çıkma yasağı kararının verildiğini bildirdi. Hemen bu kararın devamında ise tüm vatandaşlar fırınlara ve marketlere saldırarak aşırı bir şekilde paniğe, korkuya ve kargaşaya sebep oldular. Koronavirüs hastalığının yayılmasını engellemek adına verilen bu kararın sonrasında ise Covid-19 hastalığını daha da artıracak görüntüler meydana gelmesi tüm eleştirileri İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya doğru çevirdi.

“HAKARETLERİ, ELEŞTİRİLERİ ALDIM, KABUL ETTİM

“Bakan Süleyman Soylu, Hürriyet’ten Ahmet Hakan’a verdiği röportaj ile oluşan eleştiriler ile ilgili şu sözleri sarf etmişti:

“Zamanlaması açısından alınan karar, bakanlığımıza ait bir karardır. Bir kez daha söylüyorum: Eleştirileri de aldım kabul ettim. Hakaretleri de kabul ettim.”

“SORUMLULUK ŞAHSIMA AİTTİR”

Bu akşam saatlerinde Süleyman Soylu Twitter hesabı üzerinden şu sözleri sarf ederek istifa ettiğini bildirdi:

“Gayretle ve titizlikle yürütülen bir süreçte, tamamen salgının önlenmesine yönelik hafta sonu sokağa çıkma kararının uygulanmasının sorumluluğu, her yönüyle şahsıma aittir.

Başlangıçta kısıtlı saatlerde de olsa ortaya çıkan görüntüler, mükemmel yönetilen bu süreçle uyuşmadı. Yaşadığım onca tecrübe, sorumluluk kısmı üzerimizde olan bu olayda, böyle görüntülere yol açmamalıydı.

İyi niyetle, hafta sonunda salgını ve bulaşı bir nebze durdurabilmek adına atılan bir adımdı. Hiç bir zaman zarar vermek istemediğim Aziz Milletimiz, hayatımın sonuna kadar da sadık olacağım Sayın Cumhurbaşkanım beni bağışlasın…

Onurla yürüttüğüm İçişleri Bakanlığı görevimden ayrılıyorum. Tüm dostlara, mesai arkadaşlarıma Allah’a ısmarladık.. Allah milletimizi korusun…”


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
vidos

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı