Ulusa Sesleniş Konuşması Yapan Erdoğan Bağış Yapılsın Dedi


0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaşanan koronavirüs salgını kapsamında gerçekleştirdiği ulusa sesleniş ile açıklamalar yaptı. Erdoğan, yaşanan ve büyük bir sorun haline gelen hastalık ile savaştan dolayı bir bağış kampanyasını başlattığını aktardı. Akabinde ise şu şekilde devam etti: “Kampanyayı şahsım olarak 7 aylık maaşımı bağışlayarak açıyorum”

Recep Tayyip Erdoğan gerçekleştirdiği kabine toplantısı sonrasında açıklamalar yaptı. Erdoğan yaptığı açıklamada şu şekilde devam etti:

“İlk ve ortaöğretimde uzaktan öğretim gören öğrencilerimize 8 gb ücretsiz internet imkanı getirdik. Sağlıkçılarımıza 6 milyarlık ilave destekle performans ödemelerini en üst tavandan yapıyoruz. Sağlıkçılarımıza TÜRKSAT üzerinden 100 gb ücretsiz internet hizmeti veriyoruz. Hububat ve sebze başta olmak üzere kendi kendimize yeterlilik üretimimiz yüzde 100’ün üzerindeki. Bakliyat, temizlik malzemesi, yağ gibi üretiminde artış sağladık.”

 

Erdoğan’ın açıkladığı üzere bağış kampanyası başlatılmış oldu.

Recep TAYYİP Erdoğan, STK’ların ihtiyaç dahilindeki sahiplerine destek olduklarını biliyoruz şeklinde bir açıklama yaparak, başlatılacak olan kampanya için şu sözleri sarf etti :

“Devletin öncülük ettiğini gördüğümüz için milli dayanışma kampanyası başlatıyoruz. Biz Bize Yeteriz Türkiyem Kampanyası’na bir yardım hesabı açıldı. Kısa mesaj numaraları üzerinden de bağış yapılabilecek. Amacımız yevmiye ile geçimini sürdüren kesimler başta olmak üzere, alınan tedbirlerden dolayı mağdur olan dar gelirli vatandaşlarımıza yardım sağlamaktır.” şeklinde bir açıklama da bulundu.

 

Açıklamanın ardından bakanlar’da oluşturulan kampanyaya katıldıklarını belirttiler. Erdoğan ise 7 aylık maaşını bağışladığını tüm halka bildirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, başlattığı bağış kampanyasına 7 aylık maaşını bağışladığını belirtti ve sonrasında ise bakanlarında bağış kampanyasına destek olduklarını söyledi:

“Bakan arkadaşlarımızdan kimi üçer kimi altışar maaşlarını bağışlama kararı aldılar. Bazı bakanlarımız çok daha yüksek bağışı ifade ettiler. Toplamda 5 milyon 200 bin liralık bir bağışta bulunmuş oldular. Meclisteki tüm milletvekillerimiz AK Parti başta olmak üzere tüm partilerimizin teşkilatlarını, belediye başkanlarımızı, bürokratlarımızı kampanyaya katılmaya davet ediyoruz.” şeklinde bir açıklama da daha bulundu.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
vidos

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı