Ünlü Mafya Babası Alaattin Çakıcı Tahliye Edildi


0
Organize suç örgütü lideri ve Ünlü mafya babası Alaattin Çakıcı, çıkarılan yeni İnfaz Yasası doğrultusunda tutuklu olarak bulunduğu Ankara Sincan Cezaevi’nden gece yarısı saatlerinde tahliye edildi.

Alaaddin Çakıcı

Alaaddin Çakıcı, ceza evinde yattığı süre ile beraber denetimli serbestliği karşılamasından dolayı doğrudan koşullu olarak salıverilme ile tahliye gece saatlerinde tahliye edildi.

 

AVUKATINDAN AÇIKLAMA

Aladdin Çakıcı’nın avukatlığını yapan Zeynep Çiftçi’den de gece yarısı gerçekleşen tahliye ile alakalı bir açıklama yapıldı. Avukat Çiftçi, sosyal medya hesabı üzerinden gerçekleştirdiği açıklamasında, “Müvekkilim Alaattin Çakıcı tahliye edilmiştir. Eski Kırkpınar Güreş Ağası olan arkadaşı Mustafa Altınhan’ın Sarozda bulunan otelinde inzivaya çekilmiştir.Tüm sevenlerine duyurulur.” şeklinde ifadelere yer verdi.

 

 

ALAATTİN ÇAKIÇI HANGİ SUÇLARI İŞLEMİŞTİ ?

Türk mafya babası ve aynı zamanda organize suç örgütü lideri olarak tanındı herkes tarafından. Alaattin Çakıcı, Tarihler 17 Ağustos 1998’i gösterdiğinde Türk polis ve aynı zamanda Avusturya polisiyle beraber düzenlenen ortak bir operasyon ile modacı Canan Yaka ve aynı zamanda sanatçı Selçuk Ural’ın kızı olan Aslı Ural ile birlikte Fransa’nın Nice şehrinde tutklanıp yakalanmışlardı.

Yapılan aramada Alaaddin Çakıcı’nın üzerinden Nedim Caner ismine yeni düzenlenmiş kırmızı pasaport olarka tabir edilen pasaport ve 17 bin dolar ortaya çıkmıştı.

Gazetecilik yapan Hıncal Uluç’u yaralama olayına azmettirmek davasında üç yıl dört ay hapis cezası almıştı.

15 şahısın yaralanma olayıyla neticelenen Karagümrük Spor Kulübü Lokali mekanına karşı tarihler 26 Mart 2000’i gösterdiğinde gerçekleştirilen silahlı eylem ve saldırı ile alakalı dava sürecinde, “çıkar amaçlı suç örgütü kurmak ve yönetmek” suçundan 3 sene 4 ay hapis cezası, müessir fiile azmettirmek suçundan da 14 yıl 9 ay hapis cezası verildi. Aynı zamanda yargıtay, çete suçundan dolayı verilen cezaya onama yaparken müessir fiile azmettirme suçundan dolayı aldığı cezasında usul eksikliği olduğunu ortaya koydu.

Borsa işleri ile uğraşan ve borsacı olan Adil Öngen’in aracına kurşun sıkılması ile alakalı olarak 10 yıl on ay ağır hapis cezasına çarptırıldı.

Uludağ’da seneler 1995 senesini gösterdiğinde eski eşi Nuriye Uğur Kılıç’ın infaz edilmesi hadisesinde azmettirici olduğu iddiasıyla yargılanarak ve 2006 senesinde Bursa 1nci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından ilk önce ömür boyu hapis cezası verildi. Mahkeme daha sonra Buriye Uğur Kılıç’ın Alaaddin Çakıcı’ya söylediği “Öcalan senden daha şerefli” sözleri sebebi ile ile tahrik indirimi yaparak, sonuç olarak Alaaddin Çakıcı’ya 19 yıl iki ay hapis cezasını vermiş oldu

Ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a karşı hakaret etmesi nedeni ile bir de 10 ay hapis cezasına çarptırıldı.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
vidos

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı