Yüzüne Kezzap Atılan Berfin Özek Şikayetinden Vazgeçti


0

Hatay’ın İskenderun ilçesinde yaşayan Berfin Özek, yüzüne asit saldırısında bulunan ve 13 yıl hapis cezası alan erkek eski arkadaşı Casim Ozan Çeltik için şikayetini geri aldığını açıkladı. “Ozan’ı seviyorum onunla evlenmek istiyorum, bu yüzden şikayetimden vazgeçiyorum” şeklinde beyanda bulunarak yaptığı şikayetinden vazgeçen Mağdur Berfin Özek’e davanın sürdüğü günlerde büyük destek sağlayarak yanında bulunan İskenderun Kadın Platformu’ndan  bir açıklama geldi. Şiarlarının ‘Öldüren sevgi istemiyoruz’ olduğunu aktaran İskenderun Kadın Platformu, “Bu saatten sonra Berfin Özek ile ilgili hiç bir çalışmada yer almayacağımızı kamuoyuna bildiriyoruz” açıklamasını yaptı.

Olay nasıl gelişmişti ?

Hatay’ın İskenderun ilçesinin Buluttepe Mahallesi 390 Sokak’ta geçen sene 15 Ocak 2019 tarihinde gerçekleşen feci olayda; Dershane’den kursunu bitirip evine doğru gitmek isteyen Berfin Özek’in önünü, eski erkek arkadaşı Casim Ozan Çeltik tarafından kesildi. Casim Ozan Çeltik, bir anda Berfin Özek’in yüzüne doğru asit’e benzer bir sıvı atıp, olay yerinden kaçarak uzaklaştı. Berfin Özek, olay yerine çağırılan 112 sağlık ekipleri tarafından İskenderun Devlet Hastanesi’ne acil olarak kaldırıldı, ilk müdahale gerçekleştirildikten sonra Adana Şehir Hastanesi’ne sevki yapıldı. Yüzünde feci şekilde yanıklar oluşan mağdur Berfin Özek, Yanık Tedavi Ünitesi’nde tedavi altına alındı. Berfin Özek, gördüğü uzun bir tedavinin sonrasında hastaneden taburcu oldu, fakat yüzünde çok körü ağır yanık izleri kaldı. Tekrardan Bodrum’da tedavi altına alınan Berfin Özek, sağ gözünü tamamen kaybetti, geçirdiği bir takım ameliyatlar ile göz kapakları ve dudağı tekrardan ameliyat edildi.

Saldırının ardından tutuklanan Casim Ozan Çeltik hakkında ‘kasten adam öldürmeye teşebbüs’ suçundan iddianame hazırlandı. İskenderun 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada savcı, yeni mütalaasında ‘öldürme kastının olmadığına’ dair hukuki değerlendirme yaptı. Çeltik’in ‘kasten yaralama’ suçundan ceza alması talep edildi. 7 Ocak’ta 2020 tarihinde görülen karar duruşmasında mahkeme heyeti, tutuklu sanık Casim Ozan Çeltik’i ‘kasten yaralama’ suçundan 13 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırdı.

Mahkeme tarafından sanık Casim Ozan Çeltik’e verilen hapis cezasını yeterli bulmayan Berfin Özek, verilen ceza kararı sonrasında gerçekleştirdiği açıklamada, “Verilen ceza çok kısa bir süre, benim acılarıma eş değer mi? Sorarım size, benim acılarıma eş değer mi? O kadar kıvrandım, gözlerim görmüyor, yemek yiyemiyor, nefes alamıyorum. Hatta konuşamıyorum. Kesinlikle bu davanın peşini bırakmayacağım. Eski güzelliğimi bana verebilecekler mi? Hayır. Gözlerim gitti, gözlerim görmüyor. Bir gözüm yüzde 30 görüyor. Bulanık görüyorum, kitap okuyamıyorum, uzağı seçemiyorum” şeklinde bir açıklama yaparak tepkisini ortaya koydu.

Şikayetinden vazgeçti

Fakat “davanın peşini bırakmayacağım” şeklinde beyan veren Berfin Özek, davanın görüldüğü 1. Ağır Ceza Mahkemesi’ne dilekçe ibraz ederek eski erkek arkadaşı Casim Ozan Çeltik adına yaptığı şikayetten vazgeçtiğini belirtti. “Ozan’ı seviyorum onunla evlenmek istiyorum, bu yüzden şikayetimden vazgeçiyorum” şeklinde dilekçe vererek Özek’in bu süreçte duruşmasını yapan avukatlarını da azlettiği bildirildi.

iskenderun kadın platformu berfin özek

Berfin Özek’i dava sürecinde her zaman yanında olan ve destek veren İskenderun Kadın Platformu’da yaptığı yazılı açıklama da Berfin Özek ile ilgili hiç bir çalışmada yer almayacaklarını bildirdi. Yapılan açıklamada şu sözler sarf edildi:

“Bizler İskenderun Kadın Platformu olarak kurulduğumuz günden beri birçok kadın ve çocuk davalarının takipçisi olduk olmaya devam edeceğiz. Kadına yönelik şiddet asla kabul görülemeyecek seviyeye gelmişken bu mücadelemize ket vurulmasına asla müsaade etmeyeceğimizi bildiriyoruz. Hepinizin yakından takip ettiği Berfin Özek davasında bizler ilk günden itibaren her türlü desteği vermiş birçok kadın örgütleriyle birlikte dayanışma içerisinde olduk. Berfin’i asla yalnız bırakmayarak her koşulda yanında olup tedavisini olabilmesi hayallerini yaşayabilmesi için var gücümüzle çalışma yaptığımız kamuoyunca bilinmektedir. Ancak gelinen süreçte Berfin’in kendi iradesiyle şikayetinden vazgeçtiğini bildirmesi üzerine bizler affetmesinin hukuki ve sağlık yönünden sonuçlarını kendisine bildirmemize rağmen kendisi bu iradesinde ısrar ettiği için bizler de ‘öldüren sevgi istemiyoruz’ şiarımıza ters düştüğünden bu saatten sonra Berfin Özek ile ilgili hiç bir çalışmada yer almayacağız.”

Avukat: “Tutuklu sanığın salıverilme şansı var”
Casim Ozan Çeltik
Ozan Çeltik

 

Berfin Özek’i azlettiği avukatlarından Nevzat Ercan, gelişen olaylar sonrasında şu açıklamayı yaptı:

“Berfin Özek, İskenderun Ağır Ceza Mahkemesi’ne bir dilekçe vermiş, Ozan Çeltik’i affettiğini ve bu konu ile ilgili tüm şikayetlerinden vazgeçtiğini bildirmiştir. ‘Onu seviyorum, onunla evlenmek istiyorum o da benimle evlenmek istiyor’ diye bilgilendirmiş. Bizleri de azletmiş. Bu durumda Ozan yeni yasa yürürlüğe girerse çıkma olanağına sahiptir. Bu konuda bizim düşüncemiz böyle bir dilekçe vermemesiydi. Ama kendisi affettiğini ve evlenmek istediğini söyleyerek dilekçesini vermiştir.”

 


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
vidos

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Liste
The Classic Internet Listicles
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Meme
Upload your own images to make custom memes
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı